Dodaj
swoje zlecenie
Za darmo
bez zobowiązań
Jak to działa?
  • Piszesz co jest do zrobienia
  • Otrzymujesz oferty
  • Wybierasz najlepszą
[rozwiń] Dodaj zlecenie »
Proszę czekać...
Oświadczam, że znam i akceptuję Regulamin Favore.pl i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu korzystania z Serwisu favore.pl oraz dla wypełnienia prawnie usprawiedliwionych celów realizowanych przez Favore.pl Sp. z o.o. albo odbiorców danych zgodnie z Polityką Prywatności. Administratorem danych osobowych jest Favore.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Grochowska 341 lok. 32.
Twoje dane osobowe będą przetwarzane w szczególności w celu wykonania Umowy zawartej z Tobą na podstawie Regulaminu, w tym do umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z serwisu favore.pl, w tym dodawania i publikowania zapytań/zleceń do Dostawców interesujących Cię usług i produktów oraz kontaktowania Cię z nimi. Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, prawo do ich przenoszenia, niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych. [zwiń]

Kominek wodny - inwestycja dla wszystkich, która na pewno się zwróci

Otrzymuj aktualne zlecenia od klientów na e-mail

O ile instalując zwykły kominek, nastawieni jesteśmy na ogrzewanie tylko jednego pomieszczenia, to kominek wodny zapewnia kompleksowe dogrzanie kilku z nich, a w rezultacie - całego domu. Technologia ta wykorzystuje system dystrybucji wody do kaloryferów lub popularnej „podłogówki“. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą ogrzać w ten sposób mniejsze domy, bo producenci oferują także paleniska wolnostojące z wymiennikami wodnymi. Mniejszy piecyk oznacza niższą cenę i niższe koszty zainstalowania.

Jeśli zbudowanie typowej formy „wodnego“ kominka nie jest możliwe, rozwiązaniem jest wkład z listwy powietrznej, wybrany z dostępnej oferty nieco bardziej obszernej, niż oferta wodna oraz uzupełnienie wymiennika wodnego w formie nasady. Niestety, taki zestaw jest trochę mniej wydajny, a ponadto bardziej kosztowny.

Woda dogrzewana w palenisku posiada dużą zaletę - możliwość magazynowania ciepła. Wymaga to jednak zainstalowania takiego systemu w już docieplonym pomieszczeniu. Dopiero wtedy powinny pojawić się nadwyżki ciepła. Dodatkowo magazynowaną wodę umieszcza się w izolowanym zbiorniku buforowym o dużej pojemności. Najlepszą dystrybucję ciepła za pomocą wody zapewnia kominek z płaszczem wodnym. Rozprowadzenie wody do kaloryferów wiszących lub podłogowych nie powoduje już żadnego problemu. Systemy niedużego przekroju rurek stanowią już w naszym budownictwie codzienność.

Coraz tańsza staje się również elektronika, która służy do sterowania tymi instalacjami, która również w przypadku palenisk wodnych stała się już właściwie elementem standardowym. Jeżeli zdarzy się, że z jakiegoś powodu nie dołożymy do paleniska drzewa, „zawiadomiony"" będzie o tym kocioł gazowy lub olejowy, który zacznie wtedy działać. Tylko długotrwały brak dostawy prądu może spowodować jakieś problemy w pracy systemu ogrzewania.

Faktem jest, że połączenie i wykorzystywanie obu żywiołów, wody oraz, jest coraz popularniejszym rozwiązaniem. Rynek rośnie i z dnia na dzień przybywa na nim coraz więcej wodnych wkładów, piecyków na drewno oraz różnego rodzaju elementów i nasad. Coraz lepiej prezentują się również kominki z płaszczem wodnym, które stają się coraz bardziej wydajne i estetyczne.