Dodaj
swoje zlecenie
Za darmo
bez zobowiązań
Jak to działa?
  • Piszesz co jest do zrobienia
  • Otrzymujesz oferty
  • Wybierasz najlepszą
[rozwiń] Dodaj zlecenie »
Proszę czekać...
Oświadczam, że znam i akceptuję Regulamin Favore.pl i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu korzystania z Serwisu favore.pl oraz dla wypełnienia prawnie usprawiedliwionych celów realizowanych przez Favore.pl Sp. z o.o. albo odbiorców danych zgodnie z Polityką Prywatności. Administratorem danych osobowych jest Favore.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Grochowska 341 lok. 32.
Twoje dane osobowe będą przetwarzane w szczególności w celu wykonania Umowy zawartej z Tobą na podstawie Regulaminu, w tym do umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z serwisu favore.pl, w tym dodawania i publikowania zapytań/zleceń do Dostawców interesujących Cię usług i produktów oraz kontaktowania Cię z nimi. Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, prawo do ich przenoszenia, niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych. [zwiń]

Nasza przyszłość

Otrzymuj aktualne zlecenia od klientów na e-mail

Od lat ludzie próbują z przeróżnych przyczyn wznosić wysokie budynki. Starożytne zigguraty i piramidy, średniowieczne kościoły są tego dobrym przykładami. Wszystkie te konstrukcje powstawały bardzo długo. Obecnie, dzięki nowoczesnym technologiom i sprzętowi - budowy imponujących, wysokich budynków, trwają dużo krócej. Wieżowce od dawna stanowią symbol zamożności i prestiżu, a teraz moda na ich budowanie weszła również do Polski.

Rywalizacja o to, kto zbuduje najwyższy budynek obecnych czasów zaczęła się w końcu XIX w. w największych miastach Stanów Zjednoczonych. Potem moda dotarła również do krajów azjatyckich - obecnych liderów, jeśli chodzi o drapacze chmur, czy Ameryki Południowej. Mimo ostatniego kryzysu i spadku tempa inwestycji, na świecie projektuje się coraz więcej drapaczy chmur. Są one symbolem nowoczesności, ale w niektórych regionach z wielomilionowymi aglomeracjami, powstają ze względu na brak wolnej przestrzeni, która jest poza tym niezwykle droga. Współcześni architekci nie widzą już nawet kłopotu w wyburzaniu i budowaniu nowych, wyższych wysokościowców, mimo otoczenia inną zabudową, a ponadto są w stanie tworzyć takie obiekty nawet na terenach aktywnych sejsmicznie.

W Europie buduje się nieco łatwiej, niż w Azji, ze względu na mniej gęstą zabudowę. Przed konstruktorami stoi tu jednak inne wyzwanie - wymagające kreatywności. Budynek o kształcie prostopadłościanu jest mało atrakcyjny, a wręcz banalny, w związku z czym architekci decydują się na rozmaite figury. Ponadto, nowoczesne drapacze chmur muszą być energooszczędne i przyjazne lokatorom oraz użytkownikom. Muszą estetycznie współgrać z otoczeniem oraz nie wpływać źle na sąsiadującą zabudowę.

W Polsce, wysokie obiekty budzą zróżnicowane reakcje. Na przykład najwyższy w Polsce - Pałac Kultury, który pośród młodzieży nie wywołuje już skojarzeń z komuną, ale według starszego pokolenia - powinien być zdemontowany. Prawdą jest, że Pałac zdominował centrum stolicy i jest jej najczęściej rozpoznawalnym budynkiem. Być może, któraś z obecnych inwestycji będzie jednak w stanie nieco przyćmić jego „blask“. Burzenie Pałacu nie jest dobre z ekonomicznego punktu widzenia, zatem możliwym rozwiązaniem byłoby wykonać w jego otoczeniu projekt na tyle atrakcyjny, aby wpłynął on na wizerunek Warszawy. Czy tak będzie, z pewnością dowiemy się w najbliższej przyszłości, gdyż branża budowlana w kwestii drapaczy chmur cały czas się rozwija.