Dodaj
swoje zlecenie
Za darmo
bez zobowiązań
Jak to działa?
  • Piszesz co jest do zrobienia
  • Otrzymujesz oferty
  • Wybierasz najlepszą
[rozwiń] Dodaj zlecenie »
Proszę czekać...
Oświadczam, że znam i akceptuję Regulamin Favore.pl i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu korzystania z Serwisu favore.pl oraz dla wypełnienia prawnie usprawiedliwionych celów realizowanych przez Favore.pl Sp. z o.o. albo odbiorców danych zgodnie z Polityką Prywatności. Administratorem danych osobowych jest Favore.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Grochowska 341 lok. 32.
Twoje dane osobowe będą przetwarzane w szczególności w celu wykonania Umowy zawartej z Tobą na podstawie Regulaminu, w tym do umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z serwisu favore.pl, w tym dodawania i publikowania zapytań/zleceń do Dostawców interesujących Cię usług i produktów oraz kontaktowania Cię z nimi. Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, prawo do ich przenoszenia, niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych. [zwiń]

Poprawne wypełnienie blankietu weksla

Otrzymuj aktualne zlecenia od klientów na e-mail

Cywilne prawo kształtuje mnóstwo dziedzin ludzkiego życia. A człowiek jest istotą społeczną. Potrzebuje interakcji z innymi. Czasem ta komunikacja polega na pożyczaniu pieniędzy. Jedną z podstawowych uregulowanych przez prawo form zwracania należności, chociaż wydającą się może jako staromodna, jest weksel. Dochodzenie wierzytelności z weksla nie jest w teorii niczym trudnym. Ważnym jest, że prawo chroni tutaj przede wszystkim remitenta, a więc osobę, która właśnie wierzytelności dochodzi. Osoba wystawiająca weksel też pewne prawa posiada, ale przede wszystkim istotne są jej obowiązki. Jednym z nich jest poprawne napisanie weksla.

Najbardziej istotnym faktem jest odpowiednie umiejscowienie samego słowa „weksel”. Musi ono pojawić się w treści dokumentu, a nie w jego tytule. Najczęściej używaną formą jest forma „Zapłacisz za ten weksel..”.

Ale weksel powinien posiadać także inne elementy. Należy do nich bezwarunkowe polecenie uiszczenie oznaczonej kwoty pieniędzy. Trzeba zwrócić uwagę na określenie „bezwarunkowe”. Oznacza ono, że wszystkie warunki dochodzenia wierzytelności z weksla uważa się za nie napisane.

Oznaczenie trasata (w przypadku kiedy jest to weksel trasowany), miejsca i terminu płatności, data wystawienia i podpis wystawcy, określenie remitenta. To następne elementy, które musi zawierać weksel.

Wystawienie weksla nie jest rzeczą trudną. Wystarczy trzymać się wytycznych zapisanych w ustawie.