Dodaj
swoje zlecenie
Za darmo
bez zobowiązań
Jak to działa?
  • Piszesz co jest do zrobienia
  • Otrzymujesz oferty
  • Wybierasz najlepszą
[rozwiń] Dodaj zlecenie »
Proszę czekać...
Oświadczam, że znam i akceptuję Regulamin Favore.pl i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu korzystania z Serwisu favore.pl oraz dla wypełnienia prawnie usprawiedliwionych celów realizowanych przez Favore.pl Sp. z o.o. albo odbiorców danych zgodnie z Polityką Prywatności. Administratorem danych osobowych jest Favore.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Grochowska 341 lok. 32.
Twoje dane osobowe będą przetwarzane w szczególności w celu wykonania Umowy zawartej z Tobą na podstawie Regulaminu, w tym do umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z serwisu favore.pl, w tym dodawania i publikowania zapytań/zleceń do Dostawców interesujących Cię usług i produktów oraz kontaktowania Cię z nimi. Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, prawo do ich przenoszenia, niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych. [zwiń]

Służbowa wizytówka

Otrzymuj aktualne zlecenia od klientów na e-mail

W dzisiejszych czasach wizytówki to obowiązkowy gadżet każdego poważnego przedsiębiorcy. Są one niezbędnym elementem w interesach, ale także coraz częściej życiu prywatnym. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, że nie zawsze przebojowość wizualna idzie w parze wspólnie z biznesową etykietą.

Po pierwsze papier, na którym drukowane są wizytówki powinien być w kolorze białym, a kolor czcionki - czarny. Wielobarwne wizytówki sugerują delikatny brak powagi. Jeśli chodzi o jej wymiar, to w zależności od rodzaju wizytówki, niegdyś był on różny. Obecnie typowa wizytówka ma wielkość karty kredytowej. Rodzaj papieru, z którego jest zrobiona jest również ściśle sprecyzowany. Najlepiej, aby był to autentyczny papier czerpany lub papier kredowy o odpowiedniej gramaturze z dopuszczalnym delikatnym deseniem.

Wybierając typ czcionki naszej wizytówki, powinniśmy skupić się na tym bardziej klasycznym, tradycyjnym i przede wszystkim - poważnym i nie utrudniającym przeczytania. Warto zainwestować w uwypuklone litery, gdyż jest to zdecydowanie bardziej eleganckie. Pamiętajmy, iż tekst drukowany kursywą dopuszczalny jest tylko i wyłącznie na kartach prywatnych. Na kartach służbowych powinno być to proste pismo.

Jeśli chodzi o formę wręczania wizytówki, to zawsze przekazujemy ją drugiej osobie bezpośrednio do ręki tak, aby jej zawartość mogła zostać od razu odczytana, nadrukowaną stroną do góry i zwróconą w kierunku odbiorcy. Kartami biznesowymi wymieniamy się w chwili, gdy jesteśmy sobie przedstawiani lub już po skończeniu spotkania. Jeżeli mamy do czynienia z osobą wyższą rangą pamiętajmy, aby poczekać na prośbę o wizytówkę. Jeśli natomiast ktoś daje nam swoją kartę - powinniśmy zrewanżować mu się własną. Jeśli na naszej biznesowej wizytówce wydrukowany jest także prywatny numer telefonu, sugerujemy, że można się pod nim z nami kontaktować także w sprawach biznesowych do godziny 20:00.

Należy wiedzieć, że bardzo często karta biznesowa świadczy o nas samych oraz stanowi pierwsze wrażenie, które zrobimy na naszym partnerze biznesowym.