Dodaj
swoje zlecenie
Za darmo
bez zobowiązań
Jak to działa?
  • Piszesz co jest do zrobienia
  • Otrzymujesz oferty
  • Wybierasz najlepszą
[rozwiń] Dodaj zlecenie »
Proszę czekać...
Oświadczam, że znam i akceptuję Regulamin Favore.pl i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu korzystania z Serwisu favore.pl oraz dla wypełnienia prawnie usprawiedliwionych celów realizowanych przez Favore.pl Sp. z o.o. albo odbiorców danych zgodnie z Polityką Prywatności. Administratorem danych osobowych jest Favore.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Grochowska 341 lok. 32.
Twoje dane osobowe będą przetwarzane w szczególności w celu wykonania Umowy zawartej z Tobą na podstawie Regulaminu, w tym do umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z serwisu favore.pl, w tym dodawania i publikowania zapytań/zleceń do Dostawców interesujących Cię usług i produktów oraz kontaktowania Cię z nimi. Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, prawo do ich przenoszenia, niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych. [zwiń]

W jaki sposób najprościej i najskuteczniej przyspieszyć telefon z Androidem

Otrzymuj aktualne zlecenia od klientów na e-mail

Ostatnio zostało wydane uaktualnienie do wersji 7.1 do systemu iOS. Wprowadza ono poprawki wielu dotychczasowo uciążliwych błędów i sporo drobniejszych usprawnień. Przede wszystkim możemy odczuć poprawę szybkości reakcji tabletu, na którym dokonano aktualizacji. Jeśli możliwe jest usprawnienie systemu operacyjnego z jabłkiem, to czy da się również w jakiś sposób ulepszyć Androida?

Zdecydowanie tak! Można zwiększyć szybkość działania tego systemu, głównie pod kątem czasu reakcji na wprowadzane polecenia i przechodzenia od jednej wykonywanej czynności, do drugiej. Inżynierowie Androida zadbali przecież, aby każde tego typu przejście było bogate w animacje oraz efekty przejścia w interfejsie użytkownika zainstalowane przez designerów smartfonów.

Same wykonywane przez nas operacje nie obciążają tak bardzo procesora naszego urządzenia. Kłopot zaczyna się, gdy te operacje wykonujemy jedna po drugiej. Wtedy właśnie swoją spowalniającą rolę odgrywają przejścia. Każda z nich trwa określony czas, a user, przechodzący od jednej czynności do kolejnej, musi ten czas przeczekać. Na szczęście jest sposób, aby ten kłopot rozwiązać, zwłaszcza jeżeli zależy nam na efektywnej, szybkiej pracy tabletu lub telefonu bardziej, niż na wyglądzie animacji w systemie operacyjnym.

By to zrobić, musimy skrócić czas wyświetlania przejść i animacji. W ustawieniach systemu powinniśmy odnaleźć opcję „ustawień programisty“ lub „ustawień programistycznych“. Jeżeli nie są one widoczne, należy w opcji „informacje o urządzeniu“ kilkukrotnie dotknąć pola „numer kompilacji“ lub „numer wersji“, aż do momentu pojawienia się komunikatu o uruchomionym trybie programisty. Kolejno należy wejść w „opcje programisty“ poprzez przeciągnięcie „suwaka“ w prawym górnym rogu wyświetlacza i potwierdzenie ich włączenia przyciskiem OK. Następnym krokiem jest znalezienie na liście ustawień odpowiadających za czas trwania animacji i przejść. Będą to: „skala animacji okna“, „skala animacji przejścia“ i „skala długości animacji“. W każdej z nich należy obniżyć skalę lub całkowicie wyłączyć animacje.

Finałowym krokiem jest restart naszego smartfona. Teraz możemy już cieszyć się znacznie krótszą reakcją na wydawane mu komendy.